Medlemmer i bestyrelsen

Konstituering for perioden 2018/2019 foretages/udpeges af afdelingsbestyrelsen.

Samtlige suppleantvalg samt valg af revisorer gælder for 1 år. De øvrige valgperioder er anført i parentes.

Præsentation af medlemmer i afdelingsbestyrelsens

Bo Quist Besser : formand [ Er på valg i 2019 ]

Bo Quist Besser

formand [ Er på valg i 2019 ]

Deltager i følgende udvalg:

  • Forretningsudvalget
  • Informationsudvalget
    - Arbejdsgruppen for bredbånd/TV "Bolignet"
    - Hjemmeside/Webmaster + ATTV (Kanal 98)
  • Aktivitets –og fritidsudvalget
    - Fritidsklubber
    - Beboerhuset

Mit første år på posten som kst. formand, har været fyldt med udfordringer. 2015/16 har været et år, som blev starten på forandring og fornyelse. I årende som følger, vil der komme nye og spændende udfordringer, som alle vil være til gavn, for alle beboerne i Allégården.

Jeg lægger vægt på en velfungerende bestyrelse, der med fælles styrke tror på, at et effektivt samarbejde, giver de bedste resultater!

Send email

Telefon:
Merete Sørensen : næstformand [ Er på valg i 2020 ]

Merete Sørensen

næstformand [ Er på valg i 2020 ]

Deltager i følgende udvalg:

  • Forretningsudvalget

 


Susie J. Pedersen : kasserer, bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2020 ]

Susie J. Pedersen

kasserer, bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2020 ]

Deltager i følgende udvalg:

  • Byggeteknisk udvalg
  • Grønt udvalg
  • Beboerarrangementer
  • Bestyrelses festudvalg

Kirsten Haugaard : bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2019 ]

Kirsten Haugaard

bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2019 ]

Deltager i følgende udvalg:

  • Byggeteknisk udvalg
  • Grønt udvalg
  • Kælder/Garager/Carporte

Lars Høyer Jensen : bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2019 ]

Lars Høyer Jensen

bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2019 ]

Deltager i følgende udvalg:

  • Byggetekniskudvalg
    - Altaner
  • Informationsudvalget
    - Bolignet

Mette Omega Christensen : bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2020 ]

Mette Omega Christensen

bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2020 ]


Nils Joost : bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2020 ]

Nils Joost

bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2020 ]


René Hoffmann : bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2020 ]

René Hoffmann

bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2020 ]


Christina Risberg Müller : bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2020 ]

Christina Risberg Müller

bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2020 ]


Sean Stasel : bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2020 ]

Sean Stasel

bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2020 ]


Pia S. Kaalund : bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2019 ]

Pia S. Kaalund

bestyrelsesmedlem [ Er på valg i 2019 ]


Pernille Bryben : 1.ste Suppleant

Pernille Bryben

1.ste Suppleant


Linda Thorup : 2.den Suppleant

Linda Thorup

2.den Suppleant